Nihat Divarcı Kimdir?

Nihat Divarcı, Biruni Hastanesin de Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi , Dermatoloji , Ortopedi ve Travmatoloji gibi bölümlerde 1 yıl boyunca stajını tamamladıktan sonra 2017 yılında Biruni Üniversitesi Podoloji bölümünden mezun olmuştur.

Akabinde 2017 Yılında Biruni Üniversitesi hastanesinde Podolog olarak profesyonel meslek hayatına başlamış, 2018 yılında Podoloji ve Podiatri Derneğin’de Denetim Kurul Başkanlığına seçilmiştir. Sonrasın da ise 2020 yılı itibari ile Ataköy Towers ‘ da Op.Dr. Evren Tevfik İşçi ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır.

Sporcular da Ayak Sağlığı ve Korunmasına Yönelik Yöntemler, Podoloji Deneyim Seminerleri,Uygulamalı Podo – Taping Eğitimi, Onikomikoz da Podolojik Uygulamalar, Podoloji de Off Loading, Ayak Biyomekaniği, Ayak Basınç Değerlendirmesi, Periferik Arter Hastalıkları,Tırnağın Yapısı Tırnak Hastalıkları ve Muayenesi, Klinik Refleksoloji ve Bilgisayarlı Yürüme Analizi konulu etkinlik, sempozyum, kongre ve çeşitli eğitimlere katılım sağlayıp mesleki bilgisini sürekli güncel tutmayı ve bu alanda kendini geliştirmeyi hedefleyen Nihat Divarcı ;

2017 yılında 524 Hasta üzerin de uygulanan Koroner By – Pass Ameliyatı sonrası safen bölgelerinde ve ayaklar da oluşan tırnak mantarı, tırnak batması, nasır gibi hastalıklar da podologlar tarafından yapılan tedavi ve bakımlar ile postop dönemlerinde enfeksiyon ihtimalinin azalttığı ve yara iyileşmesine olumlu katkıda bulunduğu tespit edildiği Çalışma 2020 Yılın da ” The European Journal of Cardiovascular Medicine” dergisinde yazdığı bilimsel makalesi yayınlanmıştır.